Bogactwo minerałów
Przewiń
Woda z kranu jest zdrowa

Spragniony?
Sięgnij po wodę.

Ona nie tylko gasi pragnienie, ale także dostarcza wielu niezbędnych składników odżywczych. Wybierając ją, należy zwrócić uwagę na skład mineralny.

Woda z Aquanetu zawiera m.in. magnez, wapń, potas i sód w najlepiej przyswajalnej dla organizmu ludzkiego postaci. Minerały te mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, pomagając mu utrzymać prawidłową gospodarkę elektrolityczną.

Mg Magnez

Decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego oraz nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej. Przeciwdziała stresom, zmniejsza napięcie nerwowe, likwiduje zaburzenia pracy serca. Magnez z wody wchłania się aż 30 razy lepiej niż ten zawarty w pożywieniu! W wodzie aquanetowej znajduje się go od 9,0 do 18,0 mg/l.

Ca Wapń

To podstawowy składnik kości i zębów. Korzystnie wpływa na przemianę materii, jest niezbędny do utrzymywania odpowiedniej czynności serca oraz prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego. Ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych, zapobiega chorobom nowotworowym i osteoporozie. Jego zawartość w poznańskiej kranówce waha się od 78,0 do 160,0 mg/l.

Na Sód

Odpowiada za równowagę osmotyczną w płynach ustrojowych, pomaga utrzymać prawidłową regulację kwasowo-zasadową organizmu oraz zwiększa wydzielanie soków trawiennych.

K Potas

Uczestniczy w przewodzeniu impulsów nerwowych, kontroluje skurcze i pracę mięśni, odpowiada za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, pobudza wydzielanie insuliny, a także reguluje ciśnienie osmotyczne komórek.

HCO3 Wodorowęglany

Alkalizują kwasy żołądkowe, regulują pH krwi, pomagają utrzymać równowagę kwasową w jelitach.